Bruno Masi

مدیر آموزش رسانه‌های نوین در مرکز ملی سمعی و بصری فرانسه

برونو ماسیِ 43 ساله، در سال 1998 به عنوان روزنامه‌نگار کارش را در بخش فرهنگِ روزنامه لیبراسیون آغاز کرد. در سال 2011،  مستند وب (تعاملی) منطقه، بازگشت به چرنوبیل را کارگردانی کرد وجایزه نوآوری را در جشنواره سینمای نوین مونترال از آن خود کرد.

در سال 2014، برنامه 1914 آخرین اخبار را طراحی کرد که در جشنواره بین المللی برنامه های سمعی و بصری در بیاریتز فیپای طلا را دریافت کرد. در کنار میشل ریلاک، اثری فرارسانه‌ای را با عنوان #LESBISONS  برای راه‌اندازی نمایشگاه «سرخپوستانِ دشت» در موزه برانلی توسعه داد. در سال 2016، برنامه تعاملیِ رادیواکتیویتی را به مناسبت سی سالگی واقعه چرنوبیل برای شبکه آرته ساخت. او همچنین مغز متفکر پشت مجموعه مستند اقتصادی «رمزگشایی» (شبکه آرته) است. در کنار این فعالیت‌ها، دو رمان منطقه و هیچکس را منتشر کرده است.

در سال 2018، سریال سنگر را می‌نویسد و کارگردانی می‌کند. این سریال وقایع خشن‌ترین روز در ماه مه ۱۹۶۸ را روایت می‌کند.

از سال 2011، او مدیر آموزشی مرکز ملی دیداری‌شنیداری فرانسه (INA) است و مسئولیت رشته‌های وب و روزنامه‌نگاری را برعهده دارد. هم‌زمان دو پروژه را پیش می‌برد: پروژه AKIA که فیلم کوتاهی به سبک واقعیت مجازی در مورد تجربه جنگ است؛ و پروژه جشن تولد که گذری است در موسیقی دهه 80-90 میلادی برلین. در سال 2019، دو کتاب از او منتشر خواهد شد: کالیفرنیا که رمانی است با تمرکز بر نوجوانی و شک و تردیدهایش؛ و کتاب 8KM که پژوهشی است در مورد بزرگترین کشتار جمعی در فرانسه در سال 1995.