کامران سحرخیز طراح جلوه های ویژه در سینمای ایران معتقد است ورود دیجیتال به سینما تغییر در ماهیت این هنر و صنعت ایجاد نمی کند بلکه به عنوان یکی از عوامل تاثیرگذار کنار سینما می ایستد و پیشنهادهای جدید ارائه می دهد.

کامران سحرخیز طراح جلوه های ویژه بصری و میدانی سینمای ایران با بیان این مطلب درباره ورود دیجیتال به صنعت سینما در گفتگو با …. گفت: با آمدن ابزار جدید مانند قلمو، آبرنگ وغیره به هنر نقاشی، تعاریف این هنر تغییر نکرد بلکه این ابزار توانست در کنار نقاشی افق های جدیدی را پیش روی این هنر قرار دهد.

وی ادامه داد: در سینما هم به همین شکل است ورود دیجیتال به سینما تغییر در ماهیت این هنر و صنعت ایجاد نمی کند بلکه به عنوان یکی از عوامل تاثیرگذار کنار سینما می ایستد و پیشنهادهای جدید ارائه می دهد.

این طراح جلوه های ویژه بصری و میدانی سینمای ایران در ادامه صحبت های خود تاکید کرد: به اعتقاد من سینماگران باید مدیوم فعالیت خود را بشناسند و در نتیجه این شناخت است که می توان تکنولوژی را در راستای نگاه هنری به کار گرفت. اما مسئله این است که بسیاری از همکاران سینمایی در حوزه های مختلف این مدیوم را نمی شناسند و با آزمون و خطا کردن فعالیت می کنند.

سحرخیز بیان کرد: اما واقعیت دنیای دیجیتال با آزمون و خطا کردن همخوانی ندارد و باید به پتانسیل ها و محدودیت هایی که عصر دیجیتال برای انسان امروز به همراه دارد، واقف بود. به خصوص اینکه در شرایط فعلی می توان با موبایل فیلم ساخت و دیگر نیازی به دوربین های قدیمی و لابراتورها نیست. بنابراین باید ظرفیت ها را در نظر گرفت و از این عرصه عقب نماند.

طراح جلوه های ویژه فیلم با بیان اینکه استقبال از دیجیتال در سینما پیشنهاد انجام تجربه های جدید را می دهد گفت: تجربه فعالیت من در عرصه طراحی جلوه های ویژه نشان داده که با ورود دیجیتال ارتباط ها گسترش می یابد و بخشی از ارائه کار در نتیجه همین ارتباطات موجب می شود.

وی در پایان صحبت های خود اظهار داشت: با رشد تکنولوژی انسان صاحب ابزارهایی می شود که با یادگیری کار با این ابزارها می تواند به مقصود نهایی خود یعنی هنر برسد. بنابراین کسانی در این عرصه موفق هستند که پیشنهادهای جدید دیجیتال را بشناسند میزان توانایی های خود را درک کند و در جهت تقویت آنها تلاش کنند تا بتواند به از ابزارهای پیشنهادی دنیای دیجیتال بهترین بهره را ببیند.

 

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>