رسول صدرعاملی معتقد است تسلط دیجیتال بر زندگی روزمره مردم غیر قابل انکار است و سینما هم جزئی از همین زندگی است و نمی توان منکر ورود دیجیتال به این حرفه شد. از همین رو باید دیجیتال را پذیرفت و به بهترین شکل در راستای تعالی هنر و صنعت سینما بهره برد.

رسول صدرعاملی کارگردان سینما با بیان این مطلب، استقبال از دیجیتال را ضرورت بقا در عرصه هنر و به خصوص سینما دانست و گفت: با پیشرفت تکنولوژی خواه ناخواه به سوی فعالیت هایدیجیتالی سوق پیدا می کنیم. تا همین امروز هم ورود دیجیتال را به عرصه سینما پذیرفته ایم و می توان پیش بینی کرد تا چند سال آینده حتی عوامل اصلی سینما مثل کارگردان هم حذف شود و مثلا برنامه ای نوشته شود تا میزانسن ، دکوپاژ و در نهایت کارگردانی کند.

وی تاکید کرد: از همین رو باید دیجیتال را پذیرفت و به بهترین شکل در راستای تعالی هنر و صنعت سینما بهره برد. چراکه آنچه می ماند اندیشه مولف و نگاه هنرمندانه ای است که  به سوژه در حال ساخت وجود دارد. بنابراین ابزار به ما کمک می کند تا در مارتن حرفه سخت سینما جدی و پر قدرت عمل کنیم.

کارگردان فیلم سینمایی «دختری با کفش های کتانی» ادامه داد: واقعیت این است که متقاضیان حضور در حرفه سینما زیاد هستند و رقابت تنگاتنگ. کسی در این مهم موفق است که بتواند با هوشیاری پذیرای تکنولوژی جدید این حرفه باشد و آنچه به کارش می آید را برای بهتر دیده شدن اثرش به خدمت بگیرد.

صدرعاملی در پایان گفت: با این اوصاف تسلط دیجیتال بر زندگی روزمره مردم غیر قابل انکار است و سینما هم جزئی از همین زندگی است و نمی توان منکر ورود دیجیتال به این حرفه شد. بنابراین برنده این میدان کسی است که بداند چگونه عمل کند تا از دیجیتال بهترین بهره را در جهت نشان دادن هنر و اندیشه اش ببرد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>