اعظم راودراد استاد دانشگاه معتقد است سینمای دیجیتال با سینمای آنالوگ در اصل مطلب تفاوتی با یکدیگر ندارند و تنها فرق آنها در پیشرفت تکنولوژی است و نباید نگرانی برتری یکی بر دیگری بود چراکه هر دو در راستای یکدیگر پیش می روند و دنیای دیجیتال به کمک سینمای نوین در جهان و البته ایران آمده است.

اعظم راودراد استاد دانشگاه علوم اجتماعی دانشگاه تهران با بیان این مطلب، ورود دیجتال به سینما را مثبت ارزیابی کرد و گفت: پیشرفت تکنولوژی حرف اصلی را در تغییر سینما از آنالوگ به دیجیتال می زند و باید این تغییر را به فال نیک گرفت.

وی ادامه داد: با این اوصاف از جهت سالن سینما و نوع مخاطب فرقی نکرده است بلکه با ورود دیجیتال و تکنیکال شدن سینما ارائه خدمات به مخاطب بهتر از گذشته صورت می گیرد. به عنوان مثال کیفیت تصویر، پرده های عریض سینما، سیستم عالی صدا از مهمترین خدماتی است که دیجیتال به سینما کرده است.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: به اعتقاد من بزرگترین اتفاقی که با ورود دیجیتال به سینما افتاده، صرفه جویی اقتصادی و تکنیکی است در غیر این صورت در بحث محتوا همان سینمایی که درگذشته وجود داشته الان هم مشاهده می شود. به این معنا که داستان و روایت ها براساس انواع گونه های سینمایی از سینمای اجتماعی تا سینمای کمدی ، همگی موجود است و تغییر خاصی در محتوا اتفاق نیافتاده است.

اعظم راودراد در پایان گفت: بنابراین دیجیتال در نتیجه پیشرفت تکنولوژی به معنای ابزار شکل گرفته است و باید از ورد آن به سینما استقبال کرد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>